Jdi na obsah Jdi na menu
 


. Kvalita vody  ve vašem vodovodním řádu je všem také dobře známa – vysoký obsah vápníku, dusičnanů a velké množství chloru. Jak získat čistou vodu? Vodárny mají dnes extrémně těžký úkol připravit kvalitní vodu z důvodu znečištění životního prostředí. Jediným řešením je "vyčistit" vodu přímo v domácnosti. A představte si, že na tento způsob přivedlo vědce lidské tělo. Konkrétně každá Vaše buňka. Systém čištění se nazývá osmotická membrána. Základem je membrána s otvory o rozměru molekuly vody, což je 0,0005 mikronu. Zaručuje, že všechno co je větší než tyto otvory odstraní s účinností  85-98%. A větší jsou bakterie a viry, molekuly nebezpečných chemických prvků, her­bicidy, dusičnany a těžké kovy. Odstraňuje širokou škálu nečistot.

Obrazek

Doupravená voda je zbavená chloru, nežádoucího pachu a zbarvení. Dále jsou vybavené přídavným mine­ralizátorem, který obohacuje vodu o minerály jako je na­příklad vápník a hořčík. Systém řízené zpětné mineralizace dodává takové množství minerálů, které stanovuje i nová vyhláška pro pitnou vodu nebo dle přání zákazníka. Vývoj, kterým prošly reverzní osmózy za poslední desetiletí nabízí nejkomplexnější řešení problémů vaší pitné vody jak z vo­dovodního řádu tak i ze studní. U studní jsou navíc lik­vidovány bakterie a viry pomocí UV lampy. Lékařská věda už dávno upozorňuje na fakt, že neznámé příčiny vzniku a průběh některých chorob můžou spočívat v nedoupravené pitné vodě. Obrazek

U lidí, kteří po různých onemocněních začali pít doupravenou pitnou vodu, nastalo zlepšení zdravotního stavu. Diabetikům se snížila hladina cukru v krvi, ne­mocným s vysokým krev­ním tlakem se tlak norma­lizoval, nemocným s poruchami pohybového aparátu se bolesti uti­šily a zlepšila se pohyblivost, u některých pacientů se moh­la snížit dávka léků na polovinu. S tímto zařízením Vám odpadnou starosti s ná­kupy balené vody, kde  90 % balených kojeneckých a stol­ ních vod pod­le testu (Státní zdravotní ústav) nesplňují normy České republiky. Není nic jednoduššího, než se roz­hodnout pro vlastní pramen živé vody u Vás doma. Za­řízení je navrženo s ohledem na jednoduchou instalaci, kte­rou provádí au­torizovaný servis po celé ČR a bezchybný ekonomický provoz, včetně záručního a pozáručního servisu. Také vlastní certifikát státní zkušebny a souhlas Hlavního hygienika Ministerstva zdravotnictví České re­publiky na dovoz, distribuci a používání.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Řešení

(Alena, 30. 11. 2014 13:32)

Zdravím, posílám informaci pro všechny, kteří chtějí pít čistou vodu:
www.cistickavody.cz

Define Bottle - alternativa

(Miro, 9. 9. 2014 20:01)

Dobrý den, často se setkávám s tím, že lidem čistá voda prostě nechutná. Tady je alternativa. Možná jste o tom už slyšeli, možná ne. viz. http://www.define-bottle.info
Voda, do které se luhuje ovoce

Opravte si hrubky

(Lumír kantor, 11. 9. 2012 12:30)

Ten text, který není opsaný z jiných zdrojů je tak strašně plný hrubých pravopisných chyb, že soudnému člověku nemůže připadat ani odborně správný. Zkuste si to opravit. Pak to bude vypadat i pravdivěji. že Vám to za tu opravu jako stálo a že nechcete mít ostudu, víte?

Minerály v pitné vodě

(Bára, 8. 3. 2012 11:23)

Dlouho jsme tento "problém" s pitnou vodou řešili. Doslova měsíce jsme trávili hledáním po netu atd. ohledně toho nejlepšího způsobu filtrace pitné vody. Bydlíme v Praze, každý Pražan určité může povědět své zkušenosti ohledně šílené kvality "pitné" vody tekoucí z pražského kohoutku. Nehledě na věčné kožní problémy, díky velmi vysokému ph, nebo spíše zvýšené tvrdosti vody..Pak jsme přes známé a jejich doporučení narazili na firmu (bohužel si ted´nepamatuji jejich název), která montuje jednak zařízení pro úpravu tekoucí vody Ion scalebuster- odstraňuje usazeniny v potrubí, upravuje ph vody, zastavuje korozi a mnoho jiného (nejsem technický tip, takže nedokáži vše zde vyjmenovat) a také mpntují zařízení které upravuje pitnou vodu přímo napojením na vodovodní potrubí pod dřezem Greenbi, ten zase jednak vodu zbavuje nežádoucích látek a navíc jí obohacuje o přírodní minerály v množství, které lidské tělo potřebuje. Já jako žena dokáži především ocenit grenbi, protože voda má opravdu nezaměnitelnou chut´na pití, a co se týče scalebusteru, tak voda která nám nyní vytéka ze všech kohoutků jednak nenechává žádné usazeniny, jednak mi konečně zmizeli nepříjemné kožní problémy a jednak vodní kámen v který se usazoval ve sprch. koutu v rychl.konvici atd. zmizel..takže asi na tom něco bude. Bohužel nejsem technický tip, proto se omlouvám za poněkud neodborné info. Spíše jsem toto zařízení chtěla doporučit lidem, kterým dělali vrásky na čele stejné problémy :)

Pár nepřesností.

(Bred, 30. 8. 2009 9:44)

Pěkný blog, ale chce to upřesnit informace. Je krásné, jak "na počkání" zástupce jedné firmy stanoví škodliviny, jejichž přesné stanovení je otázkou rozboru na hodiny, a jak stanovuje třeba ukazatele biologické. Je půvabné, že stanoví "řešení" způsobem zakoupení jejich výtečného všeřešícího výrobku. Způsob nanofiltrace, anex-katexové úpravy a reverzních osmóz je prioritně určen pro jiný typ užití vod. Samotná definice stanovení limitů škodlivin ( stopových a prakticky neodstranitelných )je zárukou bezpečnosti zátěže organismu - máme v této oblasti jedny z nejpřísnějších norem na světě. Zde se doporučují postupy výroby "superčisté" vody, pod názvem živá voda. Co to je živá voda ? ( viz na str. výše ). Co na tom, že spolu s takovou "úpravou" pitné vody zmizí i důležité minerály ...
Ač jsem mnohdy kritický k práci vodárenských služeb, je více než prokazatelné, že v ČR je voda, dodávaná do vodovodní sítě, kvalitní a dle příslušných norem. V rozdílu států, kde využívají doúpravu vody ( např. U.S.A., Itálie ) je nutné znát důvod - tam vodárny dodávají vodu v kvalitě vody užitkové. Tolik fakta. Taková láhev balené vody, ponechaná v obchodě za oknem, nebo filtřík, oživený mikroorganismy, jo lidi, to je také podíváníčko :o)
Závěr ? Používat hlavu a neskákat bez rozmyslu na lep těm, kdo s tím kšeftují. V zásobování pitnou vodou neplatí rovnice, že za 2 haléře na litr dostáváte horší kvalitu, než za 3 Kč.
V jistých specifických případech lze souhlasit s doúpravou, ale zásadně u zdrojů, které jsou řádně posouzeny a úprava stanovena odborníkem, nikoliv obchodníkem. A nezapomenout na mikrobiologickou stabilizaci vody vyrobené.

pravny vody

(Karla, 29. 7. 2008 11:29)

Jistě něco lze a něco ne, Nevěřím ani vodě z kohoutku ani balené vodě. Všude pracují lidi a musí se počítat s tzv. lidským faktorem. Vím své o pravidelných kontrolách na vodárně... Pít však něco musíme, proto si myslím, že domácí úpravna vody nemusí být špatná věc. Je to jako se zdravou stravou. Kdo chce být zdravý a myslí i na zadní kolečka stará se!

Kvalita vody v ČR

(Marty, 22. 7. 2008 13:30)

To by mne zajímalo jaké chemické a mikrobiologické ukazatele byl nějaký zástupce firmy schopen okamžitě stanovit na místě. Teplotu? :-) Cl? pH? CHSK-Mn? Mikrobiologické ukazatele rozhodně ne. Pracuji v oboru pitných vod a znám kvalitu vody v celém západočeském kraji. Dle výsledků za posledních pár let, je např. voda na Chebsku mnohem kvalitnější než voda balená. Kdo si tedy myslí, že voda z kohoutku je horší, než voda kterou si koupí v obchodě opravdu se plete. Kvalita vody se ve vodovodní síti kontroluje stovkami rozborů ročně. Kalita vody balené se prakticky uhlídat nedá. A investovat do takovýchto úpraven? Zbytečné pro všechny, jež odebírají vodu z veřejných vodovodů.

Aquawell

(Jan, 7. 2. 2008 19:15)

Ja uz mam nejakou dobu upravnu vody od firmy AQUAWELL a nemohu si ji vynachvalit.Navstivil nas prijemny mlady zastupce firmy, ktery nam zdarma zmeril kvalitu vody(byla to hruza), vsechno nam perfektne vysvetlil a zarizeni nam hned na miste predvedl.Hned druhy den prijel technik, ktery nam zarizeni namontoval.Uz zadne kupovani drahe balene vody.Mohu jen doporucit.V pripade zajmu davam kontakt na toho prijemneho zastupce-Pavel Vichera 777 826 369.Hodne zdravi vam preje Honza